top of page
 Засідання педаагогічної спільноти для  інструкторів з фізкультури«Сходинки до здоров'я» на 2021-2022 навчальний рік

    10.11.2021 року в ЗДО №149 було проведено презентаційний меседж для інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти з теми "Впроваджуємо оновлений Базовий компонент дошкільної освіти"(у форматі відеоконференції Zoom).

      Учасники засідання Марків Т.В., консультант з питань дошкільної освіти КЗ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників", інструктори з фізкультури закладів дошкільної освіти.

      Керівник методичного об'єднання Павлюк Г.Ф. ознайомила слухачів з  новим Базовим компонентом дошкільної освіти як державним освітнім стандартом який  був поновлений  та затверджеий в січні 2021 року 

 Районне методичне об'єднання для  інструкторів з фізкультури

«Сучасні підходи до організації роботи з фізичного виховання дошкільників»

2020-2021 навчальний рік

    15.12.2020 року в ЗДО №149 було проведено професійний прес-реліз для інструкторів з фізичної культури закладів дошкільної освіти з теми "Використання нетрадиційних форм роботи з фізичної культури - основа здорового способу життя дитини"(у форматі відеоконференції Zoom).

      Учасники засідання Марків Т.В., консультант з питань дошкільної освіти КЗ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників", інструктори з фізкультури закладів дошкільної освіти.

      Керівник методичного об'єднання Павлюк Г.Ф. ознайомила слухачів з нетрадиційними методами оздоровлення на заняттях з фізкультури: Су-Джок терапія, хатха-йога, дихальна гімнастика по методу К.Бутейко та О.Стрельникової, "Шість цілющих звуків ДАО". Переглянули фрагмент спортивної розваги дітей старшого дошкільного віку "В пошуках тотему Здоров'я" з використанням сучасної здоров'язберігаючої технології "Drums Alive".

Drums Alive

Безпека у фізичному вихованні дошкільників
Створення безпечних
                   умов
QR коды

 Районне методичне об'єднання

для вихователів молодших груп

2019-2020 навчальний рік

У зв’язку з проведенням карантинних заходів засідання №4 районного методичного об’єднання вихователів молодших груп проводиться онлайн у формі усного журналу.

mayster-klas-malyuvannya-palchykamy-ta.8

Засідання №4

Тема: «Творчі здібності дітей – на кінчиках пальців»

Мета: сприяти підвищенню фахового рівня, професійної компетентності вихователів з даної проблеми;  розширити знання про використання нетрадиційних технік малювання в образотворчій діяльності дітей. Сприяти творчому росту педагогів.

     Дошкільне дитинство – дуже важливий період у житті дітей. Саме в цьому віці кожна дитина уявляє себе маленьким дослідником, з радістю і здивуванням відкриває для себе незнайомий і такий вражаючий навколишній світ. Що різноманітніша дитяча діяльність, то гармонійніше відбувається всебічний розвиток дитини, реалізуються її потенційні можливості й перші прояви творчості.

5-2-638.jpg

       Формування творчої особистості – одна з важливих задач педагогічної теорії і практики на сучасному етапі. Ефективніше починається її розвиток з дошкільного віку. Як говорив

В.О. Сухомлинський: «Витоки здібностей і обдарування дітей – на кінчиках пальців. Від пальців, образно кажучи, йдуть найтонші нитки-струмочки, які живить джерело творчої думки. Іншими словами, чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина». Як стверджують багато педагоги – всі діти талановиті. Тому необхідно, вчасно помітити, відчути ці таланти і постаратися якомога раніше дати можливість дітям проявити їх на практиці, в реальному житті.

     Кожна дитина – це унікальний світ! У дошкільнят є прекрасні здібності й таланти, яким треба допомогти виявитися й розвитися повною мірою. Для цього  використовується ряд методик, що добре зарекомендували себе серед фахівців у дошкільному утворенні. Усі діти дуже різні, у кожній родині — свої традиції й своє життя. Батьки та всі близькі дитині люди вірять, що їхня дитина дуже здібна, сприйнятлива, і хочуть, щоб він одержав гідне дошкільне утворення й опанував усіма навичками, які будуть необхідні йому в майбутньому.

     Образотворча діяльність – найбільш ефективний засіб розвитку творчих здібностей дітей. Одне з найулюбленіших занять малюків – малювання, нетрадиційні техніки якого – це спосіб створення нового, оригінального витвору мистецтва, у якому гармонує все: і колір, і лінія, і сюжет. Саме нетрадиційні техніки створюють атмосферу розкутості, відкритості, емоційно-позитивне ставлення до діяльності. розвивають самостійність дітей.

      Звичайно ж, нетрадиційне малювання – це робота не одного дня, а поступова наполеглива праця. Вона приносить дітям радість, для батьків гордість за талановитість та обдарованість своїх дітей. Тому педагогам необхідно не лише вчасно помітити, відчути таланти дитини, а й намагатися якомога раніше дати можливість проявити їх на практиці в реальному житті.

5-4-638.jpg
5-6-638.jpg

       Термін «нетрадиційний» має на увазі використання матеріалів, інструментів, способів малювання, які не є загальноприйнятими, традиційними, широко відомими. В процесі нетрадиційного малювання дитина всебічно розвивається.

        Такі заняття не стомлюють дошкільнят, у дітей зберігається висока активність, працездатність протягом усього часу, відведеного на виконання завдання. Нетрадиційні техніки дозволяють педагогу здійснювати індивідуальний підхід до дітей, враховувати їх бажання, інтерес. Їх використання сприяє інтелектуальному розвитку дитини, корекції психічних процесів та особистісної сфери дошкільнят.

        Методів і прийомів нетрадиційного малювання дуже багато. Такі методи і прийоми допоможуть цікаво організувати творчий процес на заняттях образотворчою діяльністю.

1. Друк від руки

   Спосіб отримання зображення: дитина опускає в гуаш долоньку (всю кисть) або забарвлює її за допомогою пензлика і робить відбиток на папері. Малюють і правою і лівою руками, пофарбовані різними кольорами.

2. Використання печатки

  Дитина притискає печатку до штемпельної подушки з фарбою і робить відбиток на папірі. Для отримання іншого кольору змінюються і мисочка і печатка.

3. Малювання пір'їнкою

    Пір'я різного розміру опускаються в гуаш, проводиться пером по листу. Для отримання зображення різного кольору і розміру пір'ячко змінюють.

4. Малювання пальцем

   Дитина опускає в гуаш пальчик і робить точки, плями на папірі. На кожен пальчик набирається фарба різного кольору.

5. Монотипія

    Дитина складає аркуш паперу вдвічі і на одній його половині малює половину зображуваного предмета (предмети вибираються симетричні). Після малювання кожної частини предмета, поки не висохла фарба, лист знову складається навпіл для отримання відбитка. Потім зображення можна прикрасити, також складаючи аркуш після малювання декількох прикрас.

6. Малювання за трафаретом тампоном

      Дитина прикладає трафарет до паперу, вмочує поролон у фарбу і примакує поролон за трафаретом, потім акуратно прибирає трафарет, якщо необхідно повторює процедуру після висихання фарби.

7. Малювання методом стусана

    Для цього методу досить взяти будь-який предмет, наприклад ватяну паличку. Опускаємо ватяну паличку в фарбу і точним рухом зверху вниз робимо тички на альбомному аркуші. Паличка буде залишати чіткий відбиток. Форма відбитка буде залежати від того, якої форми був обраний предмет для стусана.

8. Кляксографія

    В основі цієї техніки малювання лежить звичайна клякса. У процесі малювання спочатку отримують спонтанні зображення. Потім дитина домальовує деталі, щоб додати закінченість і подібність з реальним чином. Виявляється, клякса може бути і способом малювання, за який ніхто не буде лаяти, а, навпаки, ще й похвалять.

9. Набризк

     Дитина набирає фарбу на зубну щітку і б'є нею об картон, який тримає над папером. Фарба розбризкується на папір.

10. Граттаж

    Дитина натирає свічкою лист так, щоб він весь був покритий шаром воску. Потім на нього наноситься туш з рідким милом Після висихання паличкою продряпуєтся малюнок. Граттаж може бути кольоровим і чорно-білим, це залежить від того, яка туш нанесена на аркуш.

11. Малювання мильними бульбашками

     Опустити соломинку в суміш (гуаш, мило, вода) і подути так, що б вийшли мильні бульбашки. Чистий аркуш паперу прикасать до бульбашок, як би переносячи їх на папір. Виходять цікаві відбитки, можна домалювати деталі.

12. Малювання зібганим папером

    Таким способом, наприклад, можна намалювати стовбури дерев. Для цього зім'яти тонкий аркуш паперу, вмочити його в фарбу і, обережно примакивая намалювати крону дерев. Таким же способом можна намалювати траву, небо, сніг.

13. Замість пензлика- дирокол

    На аркуші паперу зробити кілька отворів діркопробивачем в довільному порядку. Покажіть, як можна отримати симетричні дірочки, склавши аркуш в кілька разів. Наклеїти проколоті лист на кольоровий папір за допомогою різнокольорових олівців можна завершити картину з допомогою кольорових олівців.

14. Ниткографія

     Спосіб отримання зображення: опускаємо нитки в фарбу, що б вони просочилися, кінці нитки при цьому повинні залишатися сухими. Укладаємо нитку на аркуші паперу в довільному порядку, зверху накриваємо чистим аркушем паперу, кінці нитки повинні бути видні. Потягнути за кінці нитку, одночасно притискаючи верхній аркуш паперу. Домалювати необхідні елементи. Після освоєння цієї техніки з використанням однієї нитки можна ускладнювати роботу і використовувати дві і більш нитки.

Без названия.jpg

Лайфак від практика

Малювання кавою

     Кава ... статистика стверджує: щороку люди випивають понад чотириста мільярдів чашок кави. Кава підбадьорює, створює гарний настрій, надихає на творчість. Творчі люди залишаються творчими за будь-яких обставин. Коли їх щось заінтригувало або захопило, вони завжди виражють свої почуття у своїх творіннях - кава не є виключенням.

     Люди у всьому світі настільки полюбляють каву, що навіть винайшли так званий coffee-art та почали нею малювати! Від картин намальованих кавою, ніби віє теплом. У похмурі і холодні дні це відчувається особливо. Сьогодні ми дізнаємося, як малювати кавою та  створимо оригінальні картини.

      На початку дізнаємося про деякі особливості нашого незвичайного художнього матеріалу.

      Що ви знаєте про каву?     

      Існує багато легенд і версій відкриття людьми кави як напою, але майже всі вони називають батьківщиною кави Ефіопію. Ще до І ст. від РХ мешканці провінції Каффа знали про властивості ягід кавового дерева, які  надавали сили і бадьорості. Щоправда, у той час кавові боби не заварювали, а споживали загорнутими у тваринний жир. Такі енергетичні «палички» були чи не єдиним джерелом харчування під час довгих та виснажливих походів у пустелі.

      Коли з’явилася кава в Україні? Де вперше на наших землях зварили цей чудовий і ароматичний напій? Відповідь на це питання є однозначною. У місті Лева вас будуть переконувати, що каву місцеві жителі вживають віддавна. За їх розповідями перші кав’ярні у м. Львові з’явилися задовго до відкриття у 1683 р. першого „кафе” у Відні галичанином Ю.Кульчицьким. Саме він вперше завіз каву з Туреччини в Європу, а також привчив європейців пити цей підбадьорюючий напій з цукром і молоком.

Три прості кроки до створення кавової акварелі своїми руками

Крок 1

   Вивчаємо приклади робіт

   Що таке Coffee-art?

   Сoffee-art – це оригінальна техніка створення картин за допомогою розчину натуральної кави. Виникла вона наприкінці 90-х років минулого століття, коли художники з Тайланду та Індії створили перші “кавові” картини.

Відомі художники coffee-art: Порнчай Лертамасири (Таїланд), Ендрю Сор і Енджел Саркела-Сор, Карен Іланд (США), Аміта Чидасама і Аміта Дутта (Індія), Марія Арістіду (Греція).

   Живопис кавою дозволяє створювати будь-які сюжети: від автопортретів до відтворення за допомогою кави шедеврів світового мистецтва. Деякі художники зізнаються, що кавою найкраще малювати історичні пам’ятки, вулиці старих міст, архітектуру та гори.

   Монохромія  це колірна композиція, в якій домінує якийсь один хроматичний колір або його відтінки по колірному тону, яскравості або насиченості.

   Вона дає можливість зосередити увагу глядача на будь-якій одній думці, емоції, асоціації.

   Художники монохромних творів

   В історії живопису Нового часу монохромні твори переважають в європейському бароко 17 століття: Рембрандт, Креспі, Фетті, Караваджо, Каналетто, Гварді, малих голандців.

Особливе місце в історії монохромного живопису займає творчість М.К.Реріха. Кращі його картини, що вражають силою релігійного почуття, витримані в глибоких синіх, червоних, пурпурно-фіолетових тонах.

    Монохромне мистецтво, від грецького – одноколірний. Об’єкти мистецтва в одному кольорі або відтінках одного кольору.

Періодом монохромного мистецтва вважають 50-60 рр 20 століття

Європейська абстракція вступила в нову стадію монохромну

   Монохромний живопис

   Це розпис, виконаний, за одним кольором, створений за допомогою тональної градації або будь-який інший вид живопису з тим же образотворчим способом. На відміну від гризайлі, має завершений характер.

   Частіше в монохромному мистецтві досягається ефект пофарбованого предмета, об’єкта, поверхні, чого не можна виявити в гризайлі.

   Для декоративного оформлення інтер’єру застосовувалися монохромні композиції, що імітують рельєф.

Крок 2 . Для роботи нам потрібно

— папір акварельний формату А-4;

— 2 пензлики (широкий і тонкий);

— кавовий розчин (натуральну каву розводимо окропом); можна брати гранульовану розчину каву;

— вода;

— какао, кориця, цукор, серветка.

Крок 3

   Переходимо до практики:

— створюємо ескіз олівцем, звертаючи увагу на композицію розташування зображень. Композиції за побудовою поділяються на:

- однопланові (з найближчим до глядача зображенням діючих осіб);

- дво - три - й багатопланові композиції використовуються у складних сюжетах, перспективно “запрошуючи” глядача до глибини простору.,  (малюємо, або змальовуємо зразок будь-якого жанру олівцем дуже тоненькими лініями);

— позначаємо на роботі полиски, які при тонуванні не зафарбовуємо;

— гарячу ароматну каву старанно перемішуємо пензлем.

— починаємо з тонування тла навпівпрозорим розчином кави легкими рухами зліва направо широким пензликом, залишаючи не зафарбованими полиски, щоб робота не "попливла", крім традиційних пензлів користується в роботі і великий – малярний.;

— тонуємо спочатку світлі елементи;

— на столі – три склянки з ароматним напоєм – кожен різної консистенції, для різних відтінків. Світлий – для фону, темний – для деталей (можна користуватися палітрою). Звичайно, краще – це розчинна гранульована кава, тому що заварна, мелена вона має осад і дуже важко з ним в роботі;

— наносимо темні плями на малюнок насиченою кавою, або гранульованим розчином кави (можна замінити каву  зволоженим гарячою водою какао);

— робимо деталізацію – обводимо контур малюнка за потребою та створюємо розтяжку від темного до світлого;

— залежно від задуму робимо набризк,  посипаємо окремі частини корицею, цукром, (наприклад, показати пісок можна зволоженою корицею; для блиску форма посипається цукром) .

   Кава завжди залишається магічним напоєм, що надихає, збуджує і дарує насолоду.

   Запах кави допомагає мозку впоратися зі стресом. А ще за допомогою кави можна створити чудові роботи у нетрадиційній техніці, як це ми з вами спробуємо зробити сьогодні.

   Малювання кавою є не лише творчою практикою, це чудова арома- та арт-терапія: неймовірний аромат породжує в уяві нові картини та образи, а малюючи та освоюючи техніку, ви одночасно і відпочиваєте.

   Тож давайте почнемо опановувати одну з оригінальних нетрадиційних технік – будемо малювати кавою та релаксувати, вдихаючи її неповторний аромат.

ДУДЛІНГ І ЗЕНТАНГЛ – КОРИСНЕ МАЛЮВАННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ І ДОРОСЛИХ

d0b4d183d0b4d0bbd0b8d0bdd0b33.jpg

    Зентангл і дудлінг, а також їх поєднання (зендудлінг) – техніки малювання, які останнім часом набувають великої популярності. Інтерес до них пов’язаний з тим, що вони є хорошим способом розслабитися, отримати задоволення, проявити свої творчі здібності, навіть у тому випадку, якщо ви абсолютно не вмієте малювати в класичному розумінні цього слова. Ці техніки прекрасно підходять і для дорослих, і для найменших дітей, які тільки вчаться тримати малярське приладдя.

    ДУДЛІНГ (від англійського doodle – несвідомий малюнок) – це малювання за допомогою простих елементів (кружечків, закорючек, ромбів, крапочок, паличок та ін.). У цьому і полягає легкість. Проте з цих простих елементів можуть складатися складні композиції, що вражають уяву. Але в основному це несвідомий малюнок, що дозволяє «відключити мозок», що відкриває дорогу чистій творчості, не скутій правилами. Таке малювання багато хто з нас застосовував на нудних шкільних уроках.

    Про те, що вийде в підсумку, ми не знаємо і не замислюємося, рука малює сама по собі. Чи будуть це різноманітні рослини, неіснуючі світи або просто геометричні фігури – не важливо. Головне – отримати задоволення від процесу малювання.

Дудлінг перегукується з іншою технікою малювання – зентанглом. Але в цих техніках є невелика різниця. Якщо дудлінгом можна займатися одночасно з якою-небудь іншою справою, то зентангл вимагає більшої концентрації. Цей малюнок є більш усвідомленим.

    ЗЕНТАНГЛ (від zen – врівноваженість, спокій і rectangle – прямокутник) є поєднанням медитації та малювання. Традиційно для малювання зентангла використовуються квадрати 9х9 см. У квадрат поміщається який-небудь малюнок, або він довільним чином ділиться на сегменти, які, в свою чергу, заповнюються різними однотипними елементами (крапочками, кружечками, ромбиками, на що вистачить фантазії).

d0b7d0b5d0bdd182d0b0d0bdd0b3d0bb.jpg

    Зентангл допомагає розвинути зібраність, концентрацію, сприяє психологічному розвантаженню, внутрішньому заспокоєнню, покращує зорову координацію і дрібну моторику, а також розвиває творчі здібності та креативність.

    Суміш цих двох технік – ЗЕНДУДЛІНГ (Zendoodling) – ідеально підходить для занять з дітьми. Найпростіший варіант – скористатися розмальовкою або контуром тварини, квітки, пташки (чого завгодно), намальованого за трафаретом, і запропонувати дитині заповнити його простими елементами, а потім їх розфарбувати. Можна ускладнити завдання – розбити малюнок на частини і заповнити отримані сегменти різними візерунками. Ще варіант – запропонувати дитині по-різному заповнити однакові зображення тварин, предметів та ін.

d0b4d0b8d182d18fd187d0b8d0b9-d0b4d183d0b
dsc00765.jpg
d0b7d0b5d0bdd182d0b0d0bdd0b3d0bb-3.jpg

Скачайте розмальовки і контури для творчості з дітьми в даній техніці. Скачати розмальовки і контури

shablon-dlya-zendudlinga.jpg
5-18-638.jpg
bottom of page